Legioniści

Aprann konnen istwa ekstraodinè lejyonè sa yo lame Franse a te voye nan peyi Dayiti nan lane 1802 ak1803. Lè wap chache yon paj sou motè rechèch la oswa nan lis non pa òd alfabetik, ou pral jwenn figi endividyèl nan karaktè yo. Lis la baze sou yon rechèch epi yo pral aktyalize a chak fwa gen yon moun ki ajoute nonl apre yon rechèch ki pi aprofondi.

Siw konnenw gen lyen parante ak sòlda ki te patisipe nan ekspedisyon lame Franse a te voye nan peyi Dayiti nan epòk sa a epi ou ta vlel antre nan baz done nou an, ekri nou nan fundacjaambasadakultury@gmail.com

a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
ł
m
n
o
p
r
s
t
u
w
z
ź
ż
Brak wyników
Michał Sokolnicki
Liberadzki
Konstanty Przebendowski
Adam Adam
Władysław Jabłonowski
Ludwik Dembowski
Józef Kreza Kami(e)ński
Franciszek Grabski
Cyprian Zdzitowiecki
Wincenty Kobylański
Michał Gabriel Wodziński
Wojciech Bolesta
Sebastian Gołaszewski
Feliks Gieysztor
Ludwik Kopczyński
Jan Zachert (Zachard)
Piotr Bazyli Wierzbicki
Józef lub Jan Wójcicki
Józef Rembowski
Jan Godlewski
Karol Pągowski
Feliks Grotowski
Józef Dziubiński
Jan Bukowski
Jan Spławski
Franciszek Krzyszkowski
Józef Marszewski
Dominik Dziurbas
August Sawacz
Teodor Pretwicz
Józef Feliks Chobrzyński
Ignacy Bolesta
Józef Świerkowski
Marcin Osękowski
Fortunat Kończa
Józef Zabokrzycki
Jacek Śleżyński
Antoni Sangowski
Ludwik Kastus
Tomasz Lubański
Michał Wigantd
Jan Karol Grammlich
Tadeusz Piotrowski
Jan Pieniążek
Stanistław Bartoszewski
Jan Rogaliński
Antoni Siemiaszko
Tadeusz Pomorski
Karol Moskorzewski
Kazimierz Małachowski
Franciszek Truskolaski
Ignacy Jasiński
Cyprian Romański
Ignacy Zawadzki
Mateusz Królikiewicz
Stanisław Klicki
Antoni Biernacki
Tadeusz Potrykowski
Jakub Ferdynant Bogusławski
Jan Modzelewski
Antoni Szpiller
Stanisław Oświęcimski
Ignacy Blumer
Jan Zieleniewski
Narcyz Oczosalski
Józef Mądrzycki
Leon Mościcki
Łukasz Kaczanowski
Franciszek Żymirski
Mateusz Gawlasiński
Jacek Szylewicz
Piotr Szczepański
Józef Tyssot
Jakub Pozarzycki
Wojciech Potrykowski
Jakub Zefferyn
Stefan Oskierko
Leon Tarnowski
Wojciech Garlicki
Karol Weygiel
Jan Hermanowicz
Feliks Madeyski
Makary Grabiński
Jakub Filip Kierzkowski
Paweł Garczyński
Józef Prolewicz
Michał Aigner
Ludwik Pretwicz
Benedykt Niziewicz
Feliks Wilczek
Józef Rogaliński
Bobrowski
Bogumił Skórzewski
Antoni Stanisławski
Leon Szyszkowski
Fabian Wężyk
Stanisław Czekajski
Walenty Grzegorz Krucki
Kazimierze Bi(e)lewicz
Jan Kurnatowski
Tomasz Urbański
Wincenty Woroniecki
Grzegorz Orlewski
Krzysztof Olszewski
Sylwester Dąbrowski
Stanisław Świerczyński
Józef Zdora
Michał Brzozowski
Teodor Radwański
Józef Sierakowski
Jan Zawistowski
Wincenty Aksamitowski
Tomasz Zagórski
Matusz Notkiewicz
Teodor Zadera
Jan Marcin Wiśniewski
Jan Białasiewicz
Józef Laskowski
Michał Zadera
Józef Rusiecki
Michał Oyrzanowski
Ignacy Iwaszkiewicz
Karol Jan Norwoy
Ludwik Żukowski
Jan Wójcikiewicz
Mateusz Wiśniewski
Wisłocki
Antoni Przyłuski
Ignacy Tokarzewski
Michał Grzymski
Goliński (Gliński)
Jan Olęcki (Oleński, Olędzki)
Ignacy Karpiński
Kazimierz Sawicki
Ksawery Spital
Michał (Edward) Lipiński
Karol Ludwik Emerych (Emeryk)
Antoni Dołożkiewicz
Jerzy Douet
Jan Ilinicki
Adam Kulczycki
Andrzej Makowski
Mniewski
Modrzejewski
Nawrocki
Józef Radomski
Wojciech Seroka (Soroka)
Stanisław Karol Sienkiewicz
Michał Starowolski
Wójcik
Kazimierz Lux
gthgjgh
Bablewski Józef
Babski Ludwik
Babski Wincenty
Bechmeier Kajetan
Baciarelli Marceli
Baczarski Feliks
Badowski Tadeusz
Badowski Fabian
Badeni
Badurski Ignacy
Bagard Jan
Bagars Jan
Bagiński Feliks
Bagiński Michał
Bagiński Wincenty
Bajerski Jan
Bakałowicz Stefan
Bakka Jan
Balcer Ernest
Baldi Józef
Balicki Józef
Balicki Szymon
Ball Józef
Balok Jan
Balsewicz Antoni
Balukiewicz Eljasz
Banzleben Jan
Baraniecki Ksawery
Barankiewicz Jan
Barankiewicz Szymon
Baranowski Aleksander
Baranowski Eljasz
Baranowski Ignacy
Baranowski Ignacy2
Baranowski Józef
Baranowski Wincenty
Barański Józef
Barcikowski
Bardziński Karol
Bardzki Ksawery Franciszek
Bardzki Mateusz
Bardzki Michał
Bardzki Tomasz
Bardzki Tomasz2
Barski Mikołaj
Bartosiewicz Józef
Bartosiewicz Kajetan
Bartosiewiecki Ignacy
Bartkiewicz Karol
Bartsch. Maciej
Basiński Tomasz
Batowski Onufry
Baudouin Gaspar
Baum Fryderyk
Baworowski Józef
Bayer Jan Jędrzej
Baykowski Wincenty
Bazant Emanuel
Bąblewski Józef
Bąkowski Józef
Bąkowski Tomasz
Bątkowski Stanisław
Bechon Józef
Becker Jan
Beisler Marcin
Belejewski Jan
Belke Jan
Bełdowski Sebastian
Bem Emanuel
Bem Józef
Bennet Jan
Bennezet Józef
Beńkowski Feliks
Berezowski Michał
Berens Jan
Berens Józef
Berens Walenty
Berger Karol
Bergmann Stanisław
Bergmann Michał
Bergonzoni Michał Anioł
Berek Joselewicz
Berliński Kajetan
Bernaszewski Jan
Bernatowicz Tomasz
Bernsdorff Mikołaj
Berowski Franciszek
Berowski Franciszek
Bertol Jan
Bertrand Ignacy
Bertrand Juliusz
Bess Józef
Besson Józef
Beynarowicz Wojciech
Będkowski
Bęklewski Józef
Bętkowski Ksawery
Białkowski Antoni
Białkowski Antoni2
Białkowski Józef
Białkowski Rafał
Białkowski Wincenty
Białobrzeski Piotr
Białopiotrowicz Jerzy
Białoskurski
Białoskurski Franciszek
Białoskurski Józef
Białoskurski Kajetan
Białosuknia Wojciech
Białowski Józef
Białtecki Antoni
Bidecki Józef
Biegacki Tomasz
Biegański Łukasz
Biegański Wincenty
Bielamowski Stanisław
Calkowski Szymon
Carove Piotr
Ignacy Bronisz
Franciszek Młokosiewicz
Eustachy Chemłicki
Kozietulski Jan Leon

Michał Sokolnicki

Liberadzki

Powiązane miasta

Konstanty Przebendowski

Adam Adam

Władysław Jabłonowski

Ludwik Dembowski

Józef Kreza Kami(e)ński

Franciszek Grabski

Cyprian Zdzitowiecki

Wincenty Kobylański

Michał Gabriel Wodziński

Wojciech Bolesta

Sebastian Gołaszewski

Feliks Gieysztor

Ludwik Kopczyński

Jan Zachert (Zachard)

Piotr Bazyli Wierzbicki

Józef lub Jan Wójcicki

Józef Rembowski

Jan Godlewski

Karol Pągowski

Feliks Grotowski

Józef Dziubiński

Jan Bukowski

Jan Spławski

Franciszek Krzyszkowski

Józef Marszewski

Dominik Dziurbas

August Sawacz

Teodor Pretwicz

Józef Feliks Chobrzyński

Ignacy Bolesta

Józef Świerkowski

Marcin Osękowski

Fortunat Kończa

Józef Zabokrzycki

Jacek Śleżyński

Antoni Sangowski

Ludwik Kastus

Tomasz Lubański

Michał Wigantd

Jan Karol Grammlich

Tadeusz Piotrowski

Jan Pieniążek

Stanisław Bartoszewski

Jan Rogaliński

Antoni Siemiaszko

Tadeusz Pomorski

Karol Moskorzewski

Kazimierz Małachowski

Franciszek Truskolaski

Ignacy Jasiński

Cyprian Romański

Ignacy Zawadzki

Mateusz Królikiewicz

Stanisław Klicki

Antoni Biernacki

Powiązane miasta

Tadeusz Potrykowski

Jakub Bogusławski

Jan Modzelewski

Antoni Szpiller

Stanisław Oświęcimski

Jan Zieleniewski

Narcyz Oczosalski

Józef Mądrzycki

Leon Mościcki

Łukasz Kaczanowski

Franciszek Żymirski

Mateusz Gawlasiński (Gawłaszyński)

Jacek Szylewicz

Piotr Szczepański

Józef Tyssot

Jakub Pozarzycki

Wojciech Potrykowski

Jakub Zefferyn

Stefan Oskierko

Leon Tarnowski

Wojciech Garlicki

Karol Weygiel

Jan Hermanowicz

Feliks Madeyski

Makary Grabiński

Jakub Filip Kierzkowski

Paweł Garczyński

Józef Prolewicz

Michał Aigner

Ludwik Pretwicz

Benedykt Niziewicz

Feliks Wilczek

Józef Rogaliński

Bobrowski

Bogumił Skórzewski

Antoni Stanisławski

Leon Szyszkowski

Fabian Wężyk

Stanisław Czekajski

Walenty Grzegorz Krucki

Kazimierz Bi(e)lewicz

Jan Kurnatowski

Tomasz Urbański

Wincenty Woroniecki

Grzegorz Orlewski

Krzysztof Olszewski

Sylwester Dąbrowski

Stanisław Świerczyński

Józef Zdora

Michał Brzozowski

Teodor Radwański

Józef Sierakowski

Jan Zawistowski

Wincenty Aksamitowski

Data urodzenia

1760

Tomasz Zagórski

Mateusz Notkiewicz

Teodor Zadera

Jan Marcin Wiśniewski

Jan Białasiewicz

Józef Laskowski

Michał Zadera

Józef Rusiecki

Michał Oyrzanowski

Ignacy Iwaszjuewucz

Karol Jan Norwoy

Ludwik Żukowski

Jan Wójcikiewicz

Mateusz Wiśniewski

Wisłocki

Antoni Przyłuski

Ignacy Tokarzewski

Michał Grzymski

Goliński (Gliński)

Jan Olęcki (Oleński, Olędzki)

Ignacy Karpiński

Kazimierz Sawicki

Ksawety Spital

Michał (Edward) Lipiński

Karol Ludwik Emerych (Emeryk)

Antoni Dołożkiewicz

Jerzy Douet

Jan Ilnicki

Adam Kulczycki

Andrzej Makowski

Mniewski

Modrzejewski

Nawrocki

Józef Radomski

Wojciech Seroka (Soroka)

Stanisław Karol Sienkiewicz

Michał Starowolski

Wójcik

Kazimierz Lux

Oddział

Korpus oficerski

Pułk 6 piechoty, Pułk 16 piechoty, Pułk 17 piechoty

Stopień wojskowy

Data urodzenia

1780 rok w Warszawie

Powiązane miasta

ghjj kjjhh

Józef Bablewski

Oddział

Korpus oficerski

Pułk 8 piechoty

Stopień wojskowy

Ludwik Babski

Oddział

Korpus oficerski

Pułk 4 piechoty

Stopień wojskowy

Wincenty Babski

Oddział

Korpus oficerski

Pułk 12 piechoty

Stopień wojskowy

Kajetan Bechmeier

Oddział

Korpus oficerski

Urząd zdrowia

Stopień wojskowy

Marceli Baciarelli

Oddział

Korpus oficerski

Pułk 2 piechoty

Stopień wojskowy

Feliks Boczarski

Oddział

Korpus oficerski

Pułk 10 jazdy

Stopień wojskowy

Tadeusz Badowski

Oddział

Korpus oficerski

Pułk 6 jazdy

Stopień wojskowy

Fabian Badowski

Oddział

Korpus oficerski

Pułk 6 jazdy

Stopień wojskowy

Badeni

Oddział

Korpus oficerski

Pułk 11 piechoty

Stopień wojskowy

Ignacy Badurski

Oddział

Korpus oficerski

Pułk 1 piechoty, Pułk 7 piechoty

Stopień wojskowy

Jan Bagard

Oddział

Korpus oficerski

Pułk 6 piechoty, Pułk 14 piechoty

Stopień wojskowy

Jan Bagars

Stopień wojskowy

Feliks Bagiński

Oddział

Korpus oficerski

Pułk 1 piechoty gal. fr.

Stopień wojskowy

Michał Bagiński

Oddział

Korpus oficerski

Pułk 4 piechoty

Stopień wojskowy

Wincenty Bagiński

Oddział

Korpus oficerski

Pułk 10 jazdy

Stopień wojskowy

Powiązane miasta

Jan Bajerski

Oddział

Korpus oficerski

Pułk 1 piechoty

Stopień wojskowy

Stefan Bakałowicz

Oddział

Korpus oficerski

Ministerium Wojny

Stopień wojskowy

Jan Bakka

Oddział

Korpus oficerski

Pułk 16 piechoty

Stopień wojskowy

Ernest Balcer

Oddział

Korpus oficerski

Urząd zdrowia

Stopień wojskowy

Józef Baldi

Oddział

Korpus oficerski

Gwardia Narodowa w Warszawie

Stopień wojskowy

Józef Balicki

Oddział

Korpus oficerski

Pułk 3 piechoty

Stopień wojskowy

Szymon Balicki

Oddział

Korpus oficerski

Biuro żywności fur. i transportu

Stopień wojskowy

Józef Ball

Oddział

Korpus oficerski

Pułk 4 piechoty

Stopień wojskowy

Jan Balok

Oddział

Korpus oficerski

Gwardia narodowa w Warszawie

Stopień wojskowy

Antoni Balsewicz

Stopień wojskowy

Eljasz Balukiewicz

Oddział

Korpus oficerski

Pułk 4 piechoty

Stopień wojskowy

Jan Banzleben

Oddział

Korpus oficerski

Administracja wojskowa

Stopień wojskowy

Ksawery Baraniecki

Oddział

Korpus oficerski

Pułk 8 piechoty

Stopień wojskowy

Jan Barankiewicz

Oddział

Korpus oficerski

Pułk 11 piechoty

Stopień wojskowy

Szymon Barankiewicz

Oddział

Korpus oficerski

Pułk 14 jazdy

Stopień wojskowy

Aleksander Baranowski

Oddział

Korpus oficerski

Pułk 2 ułanów gal. fr.

Stopień wojskowy

Eljasz Baranowski

Oddział

Korpus oficerski

Pułk 2 ułanów gal. fr.

Stopień wojskowy

Ignacy Baranowski

Oddział

Korpus oficerski

Pułk 5 jazdy

Stopień wojskowy

Ignacy Baranowski

Oddział

Korpus oficerski

Biuro ministra wojny

Stopień wojskowy

Józef Baranowski

Oddział

Korpus oficerski

Pułk 5 piechoty

Stopień wojskowy

Wincenty Baranowski

Oddział

Korpus oficerski

Pułk 17 piechoty

Stopień wojskowy

Józef Barański

Oddział

Korpus oficerski

Pułk 1 piechoty gal. fr.

Stopień wojskowy

Barcikowski

Oddział

Korpus oficerski

Pułk 1 jazdy gal. fr.

Stopień wojskowy

Karol Bardziński

Oddział

Korpus oficerski

Pułk 10 jazdy

Stopień wojskowy

Oddział

Korpus oficerski

Pułk 3 jazdy

Stopień wojskowy

Mateusz Bardzki

Oddział

Korpus oficerski

Pułk 6 jazdy

Stopień wojskowy

Michał Bardzki

Oddział

Korpus oficerski

Pułk 12 piechoty

Stopień wojskowy

Tomasz Bardzki

Oddział

Korpus oficerski

Pułk 16 jazdy

Stopień wojskowy

Tomasz Bardzki

Oddział

Korpus oficerski

Pułk 6 jazdy, Pułk 7 jazdy gal. fr.

Stopień wojskowy

Mikołaj Barski

Oddział

Korpus oficerski

Piłk 1 piechoty

Stopień wojskowy

Józef Bartosiewicz

Oddział

Korpus oficerski

Szkoła Aplikacyjna Artylerii i Inżynierii

Stopień wojskowy

Kajetan Bartosiewicz

Oddział

Korpus oficerski

Pułk 21 piechoty

Stopień wojskowy

Ignacy Bartosiewiecki

Oddział

Korpus oficerski

Pułk 16 jazdy

Stopień wojskowy

Karol Bartkiewicz

Oddział

Korpus oficerski

Pułk 2 piechoty

Stopień wojskowy

Maciej Bartsch

Oddział

Korpus oficerski

Pułk 15 piechoty

Stopień wojskowy

Tomasz Basiński

Oddział

Korpus oficerski

Pułk 10 piechoty

Stopień wojskowy

Onufry Batowski

Oddział

Korpus oficerski

Pułk 2 jazdy

Stopień wojskowy

Gaspar Baudouin

Oddział

Korpus oficerski

Sztab Główny

Stopień wojskowy

Fryderyk Baum

Oddział

Korpus oficerski

Urząd zdrowia

Stopień wojskowy

Józef Baworowski

Oddział

Korpus oficerski

Pułk 4 jazdy gal. fr.

Stopień wojskowy

Jan Andrzej Bayer

Oddział

Korpus oficerski

Ministerium Wojny

Stopień wojskowy

Wincenty Baykowski

Oddział

Korpus oficerski

Pułk 13 piechoty

Stopień wojskowy

Emanuel Bazant

Oddział

Korpus oficerski

Urzędnik zdrowia

Stopień wojskowy

Józef Bąblewski

Oddział

Korpus oficerski

Pułk 8 piechoty

Stopień wojskowy

Józef Bąkowski

Oddział

Korpus oficerski

Pułk 5 jazdy

Stopień wojskowy

Tomasz Bąkowski

Oddział

Korpus oficerski

Pułk 12 jazdy

Stopień wojskowy

Stanisław Bątkowski

Oddział

Korpus oficerski

Pułk 10 piechoty

Stopień wojskowy

Józef Bechon

Oddział

Korpus oficerski

Pułk 7 piechoty

Stopień wojskowy

Jan Becker

Oddział

Korpus oficerski

Pułk 9 piechoty

Stopień wojskowy

Marcin Beisler

Oddział

Korpus oficerski

Pułk 12 piechoty

Stopień wojskowy

Jan Belejewski

Oddział

Korpus oficerski

Pułk 1 piechoty

Stopień wojskowy

Jan Belke

Oddział

Korpus oficerski

Sztab generalny

Stopień wojskowy

Sebastian Bełdowski

Oddział

Korpus oficerski

Pułk 9 piechoty

Stopień wojskowy

Emanuel Bem

Oddział

Korpus oficerski

Puł 5 piechoty gal. fr.

Stopień wojskowy

Józef Bem

Oddział

Korpusie Kadetów

Artyleria i Inżynieria

Stopień wojskowy

Data urodzenia

14 marca 1794 roku w Tarnowie

Jan Bennet

Oddział

Korpus oficerski

Ministerium Wojny Księstwa Warszawskiego

Stopień wojskowy

Józef Bennezet

Oddział

Korpus oficerski

Pułk 1 piechoty

Stopień wojskowy

Feliks Beńkowski

Oddział

Korpus oficerski

Pułk 1 piechoty

Stopień wojskowy

Michał Berezowski

Oddział

Korpus oficerski

Pułk 2 jazdy

Stopień wojskowy

Jan Berens

Stopień wojskowy

Józef Berens

Oddział

Korpus oficerski

Pułk 2 ułanów

Stopień wojskowy

Walenty Berens

Oddział

Korpus oficerski

Pułk 5 piechoty

Stopień wojskowy

Karol Berger

Oddział

Korpus oficerski

Urząd zdrowia

Stopień wojskowy

Stanisław Bergmann

Oddział

Korpus oficerski

Pułk 2 piechoty

Stopień wojskowy

Michał Bergmann

Oddział

Korpus oficerski

Urząd zdrowia

Stopień wojskowy

Michał Anioł Bergonzoni

Oddział

Korpus oficerski

Urząd zdrowia

Stopień wojskowy

Joselewicz Berek

Oddział

Korpus oficerski

Pułk 5 jazdy

Stopień wojskowy

Data urodzenia

17 września 1764 w Kretyndze

Kajetan Berliński

Oddział

Korpus oficerski

Gwardia narodowa w Warszawie

Stopień wojskowy

Jan Bernaszewski

Oddział

Korpus oficerski

Komisja wojenna

Stopień wojskowy

Tomasz Bernatowicz

Oddział

Korpus oficerski

Oficjel

Stopień wojskowy

Mikołaj Bernsdorff

Oddział

Korpus oficerski

Batalion Mycielskiego, Pułk 15 piechoty

Stopień wojskowy

Franciszek Berowski

Oddział

Korpus oficerski

5 kompania batalionu zaopatrzenia wojska

Stopień wojskowy

Franciszek Berowski

Oddział

Korpus oficerski

Gwardia

Stopień wojskowy

Jan Bertol

Oddział

Korpus oficerski

Urząd Zdrowia

Stopień wojskowy

Ignacy Bertrand

Oddział

Korpus oficerski

Pułk 13 piechoty, Pułk 1 piechoty, Pułk 5 piechoty

Stopień wojskowy

Juliusz Bertrand

Oddział

Korpus oficerski

Sztab Główny, Batalion 16 zaopatrzenia

Stopień wojskowy

Józef Bess

Oddział

Korpus oficerski

Pułk 14 jazdy

Stopień wojskowy

Józef Besson

Oddział

Korpus oficerski

Ministerium Wojny

Stopień wojskowy

Wojciech Beynarowicz

Oddział

Korpus oficerski

Pułk 5 jazdy, Pułk 4 jazdy, Pułk 10 jazdy

Stopień wojskowy

Będkowski

Oddział

Korpus oficerski

Sztab Główny, Pułk 5 jazdy

Stopień wojskowy

Józef Bęklewski

Oddział

Korpus oficerski

Pułk 10 jazdy

Stopień wojskowy

Ksawery Bętkowski

Oddział

Korpus oficerski

Sztab Główny

Stopień wojskowy

Antoni Białkowski

Oddział

Korpus oficerski

Pułk 12 piechoty

Stopień wojskowy

Antoni Białkowski

Oddział

Korpus oficerski

Pułk 12 piechoty

Stopień wojskowy

Józef Białkowski

Oddział

Korpus oficerski

Pułk - nieznany

Stopień wojskowy

Rafał Białkowski

Oddział

Korpus oficerski

Pułk 12 piechoty

Stopień wojskowy

Wincenty Białkowski

Oddział

Korpus oficerski

Pułk 12 piechoty

Stopień wojskowy

Piotr Białobrzeski

Oddział

Korpus oficerski

Pułk 1 jazdy, Artyleria konna

Stopień wojskowy

Powiązane miasta

Jerzy Białopiotrowicz

Oddział

Korpus oficerski

Pułk 8 piechoty

Stopień wojskowy

Białoskurski

Oddział

Korpus oficerski

Pułk 1 huzarów

Stopień wojskowy

Franciszek Białoskurski

Oddział

Korpus oficerski

Pułk 13 jazdy

Stopień wojskowy

Józef Białoskurski

Oddział

Korpus oficerski

Pułk 11 piechoty

Stopień wojskowy

Kajetan Białoskurski

Oddział

Korpus oficerski

Sztab Główny

Stopień wojskowy

Wojciech Białosuknia

Oddział

Korpus oficerski

Pułk 1 piechoty (galicyjsko-francuski)

Stopień wojskowy

Józef Białowski

Oddział

Korpus oficerski

1 batalion artyleri

Stopień wojskowy

Antoni Białtecki

Oddział

Korpus oficerski

Pułk 6 jazdy

Stopień wojskowy

Józef Bidecki

Oddział

Korpus oficerski

Pułk 1 jazdy, Pułk 3 jazdy, Pułk 5 jazdy

Stopień wojskowy

Powiązane miasta

Tomasz Biegacki

Oddział

Korpus oficerski

Pułk 6 piechoty

Stopień wojskowy

Łukasz Biegański

Stopień wojskowy

Data urodzenia

18 października 1755 w Młynowcach zm. 6 czerwca 1839 w Warszawie

Wincenty Biegański

Oddział

Korpus oficerski

Pułk 1 piechoty

Stopień wojskowy

Stanisław Bielamowski

Oddział

Korpus oficerski

Pułk 3 jazdy

Stopień wojskowy

Całkowski Szymon

Oddział

Korpus oficerski

Ministerium Wojny

Stopień wojskowy

Piotr Carove

Oddział

Korpus oficerski

Pułk 6 piechoty

Stopień wojskowy

Ignacy Bronisz

Stopień wojskowy

Data urodzenia

ur. 1766 w Działyniu

Powiązane szlaki bojowe

Franciszek Młokosiewicz

Stopień wojskowy

Data urodzenia

ur. 5 maja 1769 w Koźminku

Powiązane miasta

Powiązane szlaki bojowe

Eustachy Chełmicki

Stopień wojskowy

Data urodzenia

ur. 1776 w Fabiankach

Powiązane szlaki bojowe

Jan Leon Kozietulski

Data urodzenia

4 lipca 1781 w Skierniewicach

Powiązane szlaki bojowe