Nasz Team

Łukasz Gosławski

Łukasz Gosławski

Urodzony 27.02.1986 w Warszawie. Prezes Fundacji Ambasada Kultury. Absolwent dwóch szkół artystycznych, PWST we Wrocławiu wydział aktorski oraz PWSFTViT w Łodzi, wydział produkcji filmowej i telewizyjnej. Występuje na deskach teatrów: Nowy w Łodzi, IMKA i Capitol w Warszawie. Współwłaściciel ekologicznej marki dla dzieci i dorosłych WISŁAKI. Autor i koordynator wielu interaktywnych projektów edukacyjnych i artystycznych m.in. uaktorek.pl, warszawianka44

Sławomir Świątek

Sławomir Świątek

Redaktor portalu polishlegions.com. Podróżnik i pilot wycieczek. Pedagog, teolog, religioznawca, filozof, coach motywacyjny. Nauczyciel historii i filozofii, wychowawca młodzieży. Pasjonat okresu wielkich odkryć geograficznych oraz historii Warszawy.

Natoucheca Belony

Natoucheca Belony

Urodzona 16.08.1988 roku w Port au Prince stolicy Republiki Haiti. Wykształcenie: Ecole de commece Julien Craan – American Accounting and Buisnes Maths oraz Faculte Craan D’Haiti – Management. Absolwentka szkoły językowej: Wondeful Institute w języku angielskim. Posługująca się czterema językami biegle tj. francuski, kreolski, angielski oraz hiszpański. Zainteresowania: nauka języków obcych, historia

Zofia Witucka

Zofia Witucka

Urodziła się w Kostaryce w rodzinie haitańsko-polskiej. Po kilku latach przeprowadziła się do Polski, gdzie ukończyła filologię polską na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Później dodatkowo ukończyła Szkołę Dyplomacji i Służby Zagranicznej na Uniwersytecie de las Americas w San Jose, w Kostaryce, filologię francuską na Uniwersytecie Sorbońskim oraz podyplomowe studium public relations.

Zanim utworzyła Fundację Polska-Haiti, pracowała w Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości w Centrum Informacji Europejskiej, gdzie odpowiadała za Public Relations. Jako nauczyciel języka polskiego i francuskiego pracowała na Uniwersytecie Sorbońskim oraz w Paryżu ucząc dzieci polskich emigrantów. Zna biegle cztery języki: polski, francuski, hiszpański oraz angielski. Mężatka z trójką dzieci.

Adam Radliński

Adam Radliński

Urodzony w Polsce reżyser i producent, z ponad dziesięcioletnim doświadczeniem na międzynarodowym rynku mediowym i eventowym. Pracując przez ostatnie 5 lat w regionie MENA w przestrzeni reklamy, mody i sztuki. Od pięciu lat aktywnie zajmuje się fotografią artystyczną, naukami politycznymi i komunikacją publiczną. Jest absolwentem dwóch fakultetów na Uniwersytecie Wrocławskim.Urodzony w Polsce reżyser i producent, z ponad dziesięcioletnim doświadczeniem na międzynarodowym rynku mediowym i eventowym. Pracując przez ostatnie 5 lat w regionie MENA w przestrzeni reklamy, mody i sztuki. Od pięciu lat aktywnie zajmuje się fotografią artystyczną, naukami politycznymi i komunikacją publiczną. Jest absolwentem dwóch fakultetów na Uniwersytecie Wrocławskim.

Maria Luiza Leśnodorska

Maria Luiza Leśnodorska

Koordynatorka projektu „Polacy na Haiti” w 2018 roku, pomaga w kwestiach organizacyjnych, promocyjnych oraz zajmuje się kontaktem z partnerami i mediami. Uwielbia film, teatr i podróże. Na codzień pracuje w Fundacji Przestrzeń Filmowa.

Adam Kupaj

Adam Kupaj

aktor Teatru im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu. Współpracował z uznanymi Polskimi i zagranicznym reżyserami: Małgorzata Bogajewska, Marek Fiedor, Wieniamin Filsztyński, Mikołaj Grabowski, Remigiusz Brzyk, Marcin Liber. W Teatrze Nowym im. Kazimierza Dejmka w Łodzi odtwóra roli Tadeusza Kościuszki w spektkalu: „Kościuszko. Ostatnia Bitwa”. Pasjonat historii, fotograf – autor zdjęć dokumentujących wyprawę do Hiszpanii, szklakiem polskich legionistów.

Nikodem Szlęzak

Nikodem Szlęzak

Operator filmowy. Na codzień pracuje w Centrum Technologii Audiowizualnych z siedzibą we Wrocławiu

Zbigniew Pęczek

Zbigniew Pęczek

Pasjonat historii i podróżowania, zawodowy kierowca, na codzień pracujący jako kierowca autobusu. Zbigniew był naszym kierowcą w podróży do Hiszpanii, Niemiec i Francji.

Magdalena Żak

Magdalena Żak

Aktorka na stałe związana z Teatrem Współczesnym w Warszawie oraz doktorantka Państwowej Szkoły Filmowej Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi. W 2018 roku na Haiti badała rdzenne rytuały w ramach projektu naukowego „Między teatrem a rytuałem. Performatyka zachowań ludów Haitańskich”.

Joseph Eunick

Joseph Eunick

Mieszka w Jacmel. Podczas wyprawy był naszym kierowcą oraz przewodnikiem. Zna bardzo dobrze południową częśc Haiti. Posługuje się językiem kreolskim oraz francuskim.

Smith Dessin

Smith Dessin

Pochodzi z miejscowości Caberet, wychowany w USA. Smith był naszym kierowcą podczas podróży na północy Haiti. Prowadzi szkołę dla dzieci pod Caberet. Posługuje się językiem angielskim oraz kreolskim.